« Tagasi

Gran Fondo Estonia tuleb taas!

20. augustil, Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeval, toimub  Tallinn-Tamsalu-Tartu jalgrattamatk „Gran Fondo Estonia"  pikkusega 234 km. Start antakse kell 8:00 Tallinnas Kaarli puiesteel.

Tamsalus on kell 11.30- 13.30 sõidu vahepeatus ja toitlustamine, mille eest kannavad hoolt Tamsalu tublid vabatahtlikud.

Samuti on Tamsalus lühema distantsi „Medio Fondo" (pikkusega 115 km ) lõpetamine.  

Gran Fondo Estonia finiš suletakse kell 18:00 Tartus, Lossi tänavas.

Gran Fondo tähendab tõlkes "suurt rattasõitu". Rattasõidu nimi ja korraldus on pärit Itaaliast. Tegemist on enam kui sajandivanuse tavaga ning see on levinud üle maailma paljudesse riikidesse. Eestis on viimastel aastatel jalgrattasõit populaarsust kogunud, nii ka Gran Fondo puhul. Sõidul teineteisega ei võistelda ja esikohti ei jagata, kuid osalejate ajad siiski fikseeritakse. Trassile lubatakse ainult ametlikult registreerunud ja nõuetekohast kiivrit kandvad osalejad. Gran Fondo rattasõit on suurepärane võimalus õppida grupisõitu ja  kogeda tõelist profiratturi tunnet.

Sel aastal osaleb sõidul ka ansambli The Tuberkuloited solist Indrek Raadik. Kuuldavasti on osalemas ka näitleja Raivo E. Tamm. Kuulsuste kõrval lähevad starti ka mõned Tamsalu inimesed.

Rohkem infot:  

http://granfondoestonia.com/

https://www.facebook.com/granfondoestonia/?fref=ts