„Eesti 100 tamme“ esindusparki Tamsalus istutatakse esimesed tammed

25. mail 2017 kell 12 istutatakse Tamsallu Eesti riigi 100. sünnipäeva puhul rajatavasse esindusparki esimesed tammed. Juubelikingitusena rajatav riigi esindustammik saab valmis aastaks 2018.

Ligi viie hektari suurune Tamsalu tammepark valmib Tamsalu Vallavalitsuse, Eesti Arhitektide Liidu ja Riigikantselei koostöös.  Esinduspargi avalikul arhitektuurikonkursil tunnistati parimaks Allianss Arhitektide töö "Sõnasalud", mille järgi on loodav park sümbioos linnalikust ja maalähedasest. Iga parki istutatav tamm saab endale märgistuse erinevate Eesti vanasõnade ja mõtteterade näol, mis muudab pargis jalutamise põnevaks ja mõtlemapanevaks.  Lisaks tammedele, jalgradadele ja pargivalgustusele saab pargi süda olema Kukelossi hoone sündmuste korraldamise kohana.

Tamsalu valiti esinduspargi kohana välja nimemaagia kui ka Eesti keskse asupaiga tõttu.

Tamsalu vallavanem Riho Tell hindab loodava esindustammiku rolli kohaliku elukeskkonna rikastajana kõrgeks. ''Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodav esinduspark saab olema väga oluline meie kogukonnale ja meil saab olema hea meel tulevikus võõrustada kõiki esinduspargi külastajaid. Kel pole mahti jalutama tulla, saab kiire pilgu esindustammikule heita ka rongiga mööda sõites," lisab Tell.

Pargi rajab Riigikantselei toel Tamsalu Vallavalitsus. Riigikantselei algatusel on Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli aastaks plaanis rajada üle Eesti 100 tamme parke, alleesid ja salusid. Plaani kohaselt istutatakse koolinoorte ja omavalitsuste koostöös igasse maakonda vähemalt üks tammik. Riigikantselei teeb üleskutse kõigile eestimaalastele istutama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul üks tamm kas koduaeda või üle Eesti loodavatesse tammeparkidesse. Täpsem info tammeparkide kohta:

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Tulemas on Eesti rahva ja riigi senise ajaloo kõige ümmargusem ja suursugusem tähtpäev. Sünnipäeva tähistatakse 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini.